Uroda
Biorewitalizacja skóry – wszystko, co musisz o niej wiedzieć
Z upływem czasu nasza skóra starzeje się. Traci ona swoją elastyczność, a my zauważamy pierwsze zmarszczki. Większość osób chciałoby zatrzymać ten proces. Medycyna estetyczna obecnie daje możliwości poprawy wyglądu skóry i przywrócenia jej utraconego blasku. Jednym z zabiegów, dzięki któremu możliwe jest zatrzymanie oznak starzenia, jest biorewitalizacja skóry. Na czym polega, kiedy warto się na nią zdecydować i jakie daje efekty?
Czym jest biorewitalizacja skóry?
Zdecydowanie można powiedzieć, że biorewitalizacja skóry jest swego rodzaju przełomem w medycynie estetycznej. Jest to zabieg, którego głównym celem jest stymulacja naturalnych procesów regeneracyjnych, zachodzących w skórze. Dużą zaletą jest to, że jest on małoinwazyjny, dzięki temu chętnie korzystają z niego osoby, które nie lubią zabiegów z wykorzystaniem skalpela. Podczas całego zabiegu pacjent nie odczuwa bólu, może jedynie czuć lekki dyskomfort. Co ważne, po biorewitalizacji od razu możemy powrócić do swoich obowiązków.
zależności od zabiegu, osoba go wykonująca wykorzystuje różne preparaty do biorewitalizacji. Należą do nich kolagen, osocze bogatopłytkowe, a także nici PDO. Kolagen, podawany miejscowo, wpłynie na elastyczność skóry. Osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki macierzyste i tym samym pobudza je do rewitalizacji. Osocze odseparowuje się z krwi pacjenta i wstrzykuje w konkretne miejsca. Nici PDO z kolei aplikuje się pod skórę. Po około 6 miesiącach ulegają one rozpuszczeniu. Substancja zawarta w niciach świetnie wpływa na pobudzenie produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się elastyczna, a zmarszczki wygładzone.
Kto powinien skorzystać z biorewitalizacji i jakie są jej efekty?
Wskazań do przeprowadzenia zabiegu biorewitalizacji skóry jest dużo. Przede wszystkim powinny skorzystać z niego te osoby, które zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia i chcą zapobiec ich dalszemu rozwojowi. Do takich oznak możemy zaliczyć m.in. widoczne zmarszczki, zwłaszcza głębokie, a także wiotkość skóry. Oprócz tego zabieg ten jest polecany również osobom, które posiadają rozstępy, blizny lub przebarwienia.
Efekty biorewitalizacji porównywalne są z tymi po liftingu. Na jej korzyść przemawia jednak to, że jest ona małoinwazyjna, a cały zabieg jest praktycznie bezbolesny. Do efektów możemy zaliczyć widoczną poprawę kondycji skóry, jej wygładzenie, redukcję zmarszczek. Skóra jest bardziej elastyczna i prezentuje zdrowo i pięknie.
Biorewitalizacja to zabieg, który warto rozważyć w przypadku, gdy chcemy poprawić jakość skóry, ale jednocześnie nie chcemy ingerować w nią skalpelem. Bezpieczny zabieg, który przynosi satysfakcjonujące rezultaty w walce z oznakami starzenia? Postaw na biorewitalizację.
-
Uroda3 lata ago
Czy da się rozjaśnić makijaż permanentny?
-
Technologie2 lata ago
Dywan jedwabny na co dzień – wady i zalety
-
Uroda5 lat ago
Jaka biżuteria do koronkowej sukienki?
-
Sport2 lata ago
Zaczynamy przygodę z bronią czarnoprochową – kilka wskazówek
-
Biznes2 lata ago
Densytometr poligraficzny – do czego jest wykorzystywany?
-
Budownictwo2 lata ago
Jak działa bezpiecznik przepięciowy?
-
Sport4 lata ago
Po czym poznać prawdziwego skejta?
-
Biznes6 lat ago
Analiza na start nowego biznesu