Biznes
Densytometr poligraficzny – do czego jest wykorzystywany?
Profesjonalizm zakłada konieczność dochowania najwyższych standardów jakości, dlatego niezbędnym elementem procesu produkcji zawsze jest kontrola jakości. Nie inaczej dzieje się w przypadku poligrafii, w której wydruki muszą cechować się najwyższą precyzją i zachowaniem wszelkich parametrów. Z tego powodu wykorzystywane są narzędzia pomiarowe – jednym z nich jest densytometr.
Densytometr poligraficzny – do czego służy?
Densytometr poligraficzny to przyrząd służący do pomiarów gęstości optycznej materiałów przezroczystych i nieprzezroczystych (będą więc to wydruki, fotokopie, drukowane obrazy, a nawet klisze filmowe). Jest urządzeniem służącym do wykonywania pomiarów fotometrycznych, szczególnie użytecznych w przypadku kontroli wydruków wielobarwnych. Fotometria pozwala na o wiele bardziej dokładną ocenę wydruku niż ocena wizualna. Urządzenie pozwala na określenie szeregu właściwości druku:
- nasycenie barw
- balans szarości
- przyjmowanie warstw farby (trapping)
- wartość tonalna (pokrycie rastrowe)
- gęstość optyczna
- przyrosty punktu
Takie możliwości urządzenia pozwalają zapewnić firmom najwyższą jakość druku i poprawić w porę niedoskonałości, by produkt końcowy spotkał się z pełnym zadowoleniem ze strony klienta.
Gdzie jest wykorzystywany densytometr?
Oczywiście podstawowym miejsce, w którym wykorzystuje się to urządzenie są zakłady poligraficzne, w szczególności będą to działy kontroli jakości poszczególnych firm. Również przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją farb i mieszalnie farb mogą zrobić dobry użytek z densytometru poligraficznego. Wszędzie tam, gdzie niezbędne będzie ustalenie jakości wydruku oraz wydajności drukarek – ten sprzęt szybko okaże się nieodzownym narzędziem pracy.
Właściwości i niezbędne funkcje
Najwygodniejszym rodzajem densytometru jest niewielkich rozmiarów urządzenie ręczne, które użytkuje się w bardzo komfortowy sposób, nie tracąc niczego z jakości sprzętu i dostępnych funkcji. Dobry, nowoczesny aparat pomiarowy powinien cechować się możliwością dokonywania pomiarów punktowych oraz skanowaniem pasków kontrolnych. Za niewątpliwą zaletę należy poczytać zgodność dokonywanych pomiarów ze standardami drukarskimi ISO, a także bibliotekę kolorów Pantone. Atutem będą również dodatkowe funkcje, do których zaliczyć możemy współpracę z zaawansowanymi systemami kontroli jakości, a także możliwość rozbudowy urządzenia do bardziej skomplikowanych wersji, posiadających dodatkowe opcję kontroli.
Wyposażenie drukarni w densytometr poligraficzny z pewnością będzie krokiem w kierunku zapewnienia klientom najwyższych standardów usług. Będzie więc dobrym ruchem zapoznanie się z dostępnymi na rynku modelami i wybranie sprawdzonego rozwiązania, które spełni pokładane w nim oczekiwania.
-
Uroda3 lata ago
Czy da się rozjaśnić makijaż permanentny?
-
Technologie2 lata ago
Dywan jedwabny na co dzień – wady i zalety
-
Uroda5 lat ago
Jaka biżuteria do koronkowej sukienki?
-
Sport2 lata ago
Zaczynamy przygodę z bronią czarnoprochową – kilka wskazówek
-
Budownictwo2 lata ago
Jak działa bezpiecznik przepięciowy?
-
Sport4 lata ago
Po czym poznać prawdziwego skejta?
-
Biznes6 lat ago
Analiza na start nowego biznesu
-
Sport1 rok ago
Jakie elementy składają się na mundur wojskowy polowy?