Technologie
Sprężarki z napędem bezpośrednim
Wysokiej jakości sprężarki śrubowe z napędem bezpośrednim to nowoczesne urządzenia, które można dopasować do aktualnego zapotrzebowania na ilość sprężonego powietrza. Sprzęt ten wyróżnia się kompaktowymi wymiarami, a także doskonałą sprawnością i wydajnością.
Kompresory przemysłowe z napędem bezpośrednim – czym wyróżnia się ten sprzęt?
Sprężarki z napędem bezpośrednim cieszą się dużym zainteresowaniem wielu firm i zakładów przemysłowych. Mogą one być wyposażone w silniki z magnesami trwałymi w klasie IE4 o mocy od 22 do 280 kW. Mowa tutaj o kompresorach przemysłowych Strong 2S. To sprężarki z serii AG Kompressoren, które zapewniają ekonomiczną produkcję sprężonego powietrza. Zastosowanie dwustopniowego procesu sprężania, umożliwia międzystopniowe chłodzenie tego medium, co w sposób definitywny eliminuje straty energii elektrycznej. Dwuetapowe wytwarzanie sprężonego powietrza jest pewnym novum, jednakże rozwiązanie to spotkało się z entuzjazmem wielu firm poszukujących sprzętu energooszczędnego i wydajnego w działaniu.
AG Kompressoren to sprężarki o znacznej wydajności, która w porównaniu do kompresorów z silnikami asynchronicznymi, określana jest na wartość około 10% więcej mocy działania, osiągniętą w niezależnych testach. Dwustopniowy blok śrubowy oraz zintegrowany układ chłodzenia olejem zapewniają maksymalną sprawność tych urządzeń przez wiele lat. Sprężarki Strong 2S to energooszczędne, wydajne i przede wszystkim bezawaryjne urządzenia, dedykowane zakładom, w których poszukuje się sprzętów niezawodnych i łatwych w obsłudze.
Jakimi parametrami technicznymi cechują się kompresory śrubowe zmiennoobrotowe KME 11 ÷ 15 VSD
Godnymi polecenia sprężarkami z napędem bezpośrednim są także kompresory śrubowe zmiennoobrotowe KME 11 ÷ 15 VSD to seria nowoczesnych sprężarek, wyposażonych w przetwornik częstotliwości, który współpracuje z elektronicznym systemem regulacji obrotów prędkości silnika oraz bloku sprężającego. Dzięki temu można idealnie dopasować wydajność pracy danego modelu sprężarki do bieżących potrzeb zakładu czy firmy względem ilości sprężonego powietrza w sieci. Napęd bezpośredni 1:1 poprzez sprzęgło tych kompresorów przemysłowych powoduje, że relatywnie ograniczono tutaj straty energii elektrycznej. Przekłada się to na ekonomiczne użycie, bez potrzeby inwestowania dodatkowych środków finansowych na eksploatację posiadanego parku maszynowego. Sprawdza się to w szczególności, gdy firma dysponuje kilkoma lub kilkunastoma sprężarkami, pracującymi jednocześnie, 5 do 7 dni w tygodniu. Warto wspomnieć, że KME 11 ÷ 15 VSD to kompaktowe sprężarki śrubowe o potwierdzonej, bardzo dobrej sprawności i wydajności, a także niskich kosztach instalacyjnych. To sprzęt łatwy w obsłudze, ponieważ posiada przyjazny sterownik elektroniczny. Są one dostosowane do pracy ciągłej i nie wymagają sporej powierzchni do montażu i instalacji.
Jakie korzyści dla firm i zakładów niosą ze sobą kompresory z napędem bezpośrednim?
Kompresory z napędem bezpośrednim, do których zalicza się sprężarka Strong 2S, to urządzenia dedykowane przedsiębiorstwom, gdzie szczególny nacisk kładzie się na wyraźne ograniczenie zużycia energii elektrycznej, potrzebnej do zasilania parku maszynowego. Kompaktowe wymiary, jak również nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, w tym dwustopniowy proces sprężania powietrza, sprawiły, że wspomniane wyżej kompresory przemysłowe idealnie sprawdzą się w wielu branżach. Mogą one być wykorzystywane do stworzenia nowoczesnego parku maszynowego.
Wysokiej klasy kompresory z napędem bezpośrednim mają wbudowane, wytrzymałe podzespoły, co gwarantuje, że sprzęt ten przetrwa przez wiele lat i będzie w stanie w pełni pokryć zapotrzebowanie na sprężone powietrze, bez względu na jego ilość. Łatwa obserwacja i zmiana parametrów tych urządzeń jest możliwa dzięki ekranowi dotykowemu i intuicyjnemu menu, co również jest rozwiązaniem ekonomicznym. Głównie dlatego, że ogranicza to wydatki na przymusowe szkolenia pracowników z tytułu obsługi nowego parku maszynowego.
Kompresory z napędem bezpośrednim to doskonałe rozwiązanie dla firm pragnących zadbać o niższe koszty, związane z eksploatacją tego typu urządzeń. Sprzęt ten świetnie sprawdzi się w każdym zakładzie przemysłowym, w którym wykorzystywane jest medium w postaci sprężonego powietrza.
-
Uroda3 lata ago
Czy da się rozjaśnić makijaż permanentny?
-
Technologie2 lata ago
Dywan jedwabny na co dzień – wady i zalety
-
Uroda5 lat ago
Jaka biżuteria do koronkowej sukienki?
-
Sport2 lata ago
Zaczynamy przygodę z bronią czarnoprochową – kilka wskazówek
-
Biznes2 lata ago
Densytometr poligraficzny – do czego jest wykorzystywany?
-
Budownictwo2 lata ago
Jak działa bezpiecznik przepięciowy?
-
Sport4 lata ago
Po czym poznać prawdziwego skejta?
-
Biznes6 lat ago
Analiza na start nowego biznesu