Biznes
W czym tkwi sekret skuteczności mat wejściowych?
Podstawowe informacje o matach wejściowych
Maty wejściowe to produkty coraz powszechniej stosowane przed wejściami do budynków. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w miejscach, w których występuje zwiększony ruch pieszy. Maty wejściowe wykorzystywane są więc m.in. przed wejściami do sklepów, firm, urzędów czy hoteli. Są najskuteczniejszym sposobem na ograniczenie ilości zanieczyszczeń wnoszonych z zewnątrz. Znakomita chłonność sprawia, że maty wejściowe zatrzymują ponad 80 procent brudu, znacząco ułatwiając proces utrzymywania czystości wewnątrz budynków.
Budowa mat wejściowych
Sekret skuteczności mat wejściowych tkwi przede wszystkim w ich budowie. Wysokiej jakości maty wytwarzane są głównie z włókien nylonowych charakteryzujących się wysokim skrętem. Włókna te noszą nazwę High-Twist Nylon. Zastosowanie sztucznych włókien o takim splocie ma wiele zalet. Podstawową zaletą jest ich znakomita chłonność. Według testów przeprowadzanych przez producentów tego rodzaju produktów, jeden metr kwadratowy maty jest w stanie wchłonąć 2-3 litry brudnej wody oraz 2-3 kg brudu, głównie w postaci piasku. Zastosowanie włókien nylonowych ma jednak także inną zaletę. Wpływa przede wszystkim na trwałość i długą żywotność mat wejściowych. Tego rodzaju produkty mogą być regularnie czyszczone z użyciem detergentów, bez wpływu na ich jakość i efektywność wchłaniania brudu. Prawidłowo przeprowadzane czyszczenie i konserwacja sprawiają, że maty wejściowe mogą być użytkowane nawet kilka lat. Zastosowanie włókien sztucznych jest korzystne również dlatego, że włókna te nie pochłaniają zapachów z zewnątrz. Dzięki temu nawet nasiąknięta brudną wodą mata nie pachnie w sposób nieprzyjemny. Analizując sekret skuteczności mat wejściowych, warto również wspomnieć o ich antypoślizgowych właściwościach. To również one sprawiają, że produkty te są tak chętnie wybierane. Właściwości antypoślizgowe mat wejściowych wynikają przede wszystkim z materiału, z którego wytwarza się podłoże i krawędzie. Zastosowanie wysokiej jakości kauczuku nitrylowego sprawia, że mata nie przesuwa się nawet w przypadku, gdy podłoga będzie mocno nasiąknięta wodą. Kauczuk nitrylowy stanowiący swego rodzaju bazę do produkcji mat łączony jest z włóknami nylonowymi w wysokiej temperaturze i pod ciśnieniem. Takie działanie gwarantuje trwałość połączenia i długą żywotność mat wejściowych. Pomimo dobrej wchłanialności włókien nylonowych o skuteczności mat wejściowych w dużej mierze decyduje ich rozmiar. Najlepsze efekty czyszczące uzyskuje się w sytuacji, gdy każda osoba wchodząca do budynku stawia na macie od trzech do pięciu kroków. Żeby było to możliwe mata wejściowa powinna mieć długość około 4,5 metra i składać się z trzech stref. Zadaniem pierwszej strefy jest szorowanie butów i zatrzymywanie około 40 procent zabrudzeń. W drugiej strefie odbywa się usuwanie drobniejszych zanieczyszczeń i wstępne osuszanie obuwia. Ostatnim etapem jest dokończenie procesu osuszania. Należy pamiętać, że o skuteczności mat wejściowych decyduje także ich szerokość, która powinna być o około 20 procent większa od luki drzwiowej.
Konserwacja mat wejściowych
Skuteczność mat wejściowych wynika przede wszystkim z ich charakterystycznej budowy opartej na kauczuku i włóknach z tworzyw sztucznych. Należy jednak pamiętać, że o chłonności tego rodzaju produktów decyduje przede wszystkim sposób czyszczenia i konserwacji. Tylko produkty regularnie czyszczone zapewniają, że wejście do budynku będzie czyste i estetyczne, a bród nie będzie przenosił się do pomieszczeń. Producenci mat zalecają ich codzienne odkurzanie i okresowe czyszczenie natryskowe z użyciem środków piorących. Wykonywanie takich czynności wpływa na wolniejsze zużywanie się włókien, a przez to dłuższą żywotność mat.
Inspirowane: matywejsciowe.pl – serwis mat wejściowych Łódź
-
Uroda3 lata ago
Czy da się rozjaśnić makijaż permanentny?
-
Technologie2 lata ago
Dywan jedwabny na co dzień – wady i zalety
-
Uroda5 lat ago
Jaka biżuteria do koronkowej sukienki?
-
Sport2 lata ago
Zaczynamy przygodę z bronią czarnoprochową – kilka wskazówek
-
Biznes2 lata ago
Densytometr poligraficzny – do czego jest wykorzystywany?
-
Budownictwo2 lata ago
Jak działa bezpiecznik przepięciowy?
-
Sport4 lata ago
Po czym poznać prawdziwego skejta?
-
Biznes6 lat ago
Analiza na start nowego biznesu