Uroda
Chemoeksfoliacja – na czym to polega?
Każdy chce opóźnić oznaki starzenia się skóry. Zachowanie wiecznej młodości gwarantuje zadowolenie z własnego wyglądu. Odpowiednia profilaktyka jest w stanie zahamować zewnętrzne, jak i wewnętrzne czynniki odpowiedzialne za utratę blasku, jędrności i pojawianie się zmarszczek. Stawiając na peeling chemiczny robisz bardzo dobrą inwestycję w swój młody, piękny wygląd.
Chemoeksfoliacja – co musisz wiedzieć o peelingu chemicznym?
Peeling chemiczny to zbieg, w trakcie którego zastosowane substancje wywołują kontrolowane uszkodzenia skóry na różnych głębokościach. Dochodzi do ściągania warstwy rogowej, pogrubiania skóry właściwej w połączeniu z produkcją glikozaminoglikanów i kolagenu. Stosując ten zabieg, przyspieszasz proces przemiany komórkowej, polepszasz strukturę i kondycję skóry.
Chemoeksfoliacja jest zalecana w leczeniu wielu defektów skórnych. Świetnie działa w przypadku trądziku, fotouszkodzeń czy zaburzeń pigmentacyjnych. Znakomicie radzi sobie także z niwelowaniem widoczności blizn.
Peeling chemiczny jest chętnie wykorzystywany przez dermatologów i kosmetologów w zakresie zabiegów proponowanych klientom i klientom, którzy chcą zatrzymać oznaki starzenia się skóry, jak i poprawić wygląd skóry. Zabieg ten można połączyć z innymi technikami regeneracyjnymi, których celem jest wpłynięcie na jakość cery.
Kiedy peeling chemiczny jest zalecany?
Warto zapisać się na peeling chemiczny, jeżeli na Twojej skórze są widoczne przebarwienia, blizny, rozstępy, zmarszczki, a także gdy występuje suchość skóry i rogowacenie naskórka. Zabieg działa także w przypadku fotostarzenia.
Wykonany przez profesjonalistę zabieg redukuje i minimalizuje widoczność blizn różnego pochodzenia. Skóra staje się napięta, elastyczna, znacząco poprawia się jej witalność. Po zabiegu masz wrażenie odświeżenia skóry, przywracany jest jej naturalny blask. Zauważalne jest także wyrównanie kolorytu i pozbycie się przebarwień. Peeling chemiczny pomaga także ograniczyć produkcję sebum i wpływa na zmniejszenie widoczności zmarszczek.
Aby osiągnąć zadowalające efekty, konieczne jest wykonanie serii zabiegów z udziałem substancji chemicznych. Efekty najczęściej są widoczne po 2-6 tygodniach od zakończenia serii zabiegów.
Kiedy chemoeksfoliacja nie jest zalecana?
Peeling chemiczny nie może być zabiegiem stosowanym u każdego. Są przeciwwskazania, których należy przestrzegać, aby nie zrobić sobie krzywdy. Przede wszystkim zabiegu nie można przeprowadzić u osób z alergią na aktywne składniki stosowane w jego trakcie. Zabronione jest wykonywanie peelingu chemicznego w przypadku infekcji, otwartych skaleczeń czy ran. Będąc w ciąży lub karmiąc piersią również wystrzegaj się peelingu chemicznego. Przeciwwskazaniem jest również skłonność skóry do bliznowacenia.
Peeling chemiczny wykonuj wyłącznie u specjalistów z dużym doświadczeniem
Jeżeli chcesz maksymalnie wykorzystać właściwości peelingu chemicznego, zdecyduj się na jego wykonanie u specjalistów z dużym doświadczeniem, dysponujących odpowiednią wiedzą na temat wykorzystania substancji chemicznych w kosmetologii. Umożliwi to osiągnięcie zadowalających efektów, a przede wszystkim poprawę kondycji skóry.
-
Uroda3 lata ago
Czy da się rozjaśnić makijaż permanentny?
-
Technologie2 lata ago
Dywan jedwabny na co dzień – wady i zalety
-
Uroda5 lat ago
Jaka biżuteria do koronkowej sukienki?
-
Sport2 lata ago
Zaczynamy przygodę z bronią czarnoprochową – kilka wskazówek
-
Biznes2 lata ago
Densytometr poligraficzny – do czego jest wykorzystywany?
-
Budownictwo2 lata ago
Jak działa bezpiecznik przepięciowy?
-
Sport4 lata ago
Po czym poznać prawdziwego skejta?
-
Biznes6 lat ago
Analiza na start nowego biznesu