Uroda
Czy da się rozjaśnić makijaż permanentny?
Makijaż permanentny to coraz popularniejszy zabieg, który wykorzystywany jest głównie przez świadome kobiety. Jego zastosowanie pozwala na zaoszczędzenie czasu na codziennym malowaniu ust, brwi, czy też oczu. Efekty zabiegu utrzymują się przez wiele miesięcy, a pacjentki mogą cieszyć się idealnym kolorytem i estetyką twarzy niezależnie od pory dnia lub nocy. Zdarza się jednak, że osiągnięty efekt nie jest zadowalający dla pacjentki lub ta potrzebuje zmian. Czy w związku z tym da się rozjaśnić makijaż permanentny?
Dlaczego pacjentki chcą rozjaśnić makijaż permanentny?
Najczęściej jest to związane z niezadowoleniem z wykonanej usługi. Może dojść do sytuacji, że makijaż jest zbyt ciemny lub też nieestetycznie zrobiony. Krzywe brwi lub niestarannie wykonane kontury ust, to tylko przykładowe defekty, które kwalifikują się do rozjaśnienia lub usunięcia makijażu permanentnego. Jeżeli taka sytuacja przytrafi się Wam, to jeszcze nic straconego. Nowoczesna technologia pozwala na usunięcie lub rozjaśnienie nieudanego makijażu permanentnego, co przynosi ulgę wielu zrozpaczonym pacjentkom.
Zabieg awaryjnego rozjaśniania
Jedną z metod jest zabieg tzw. awaryjnego rozjaśniania. Przed pierwsze 24 godziny po wykonaniu makijażu permanentnego można go usunąć za pomocą removera. To dedykowany preparat, którego zadaniem jest usunięcie lub rozjaśnienie makijażu. Zabieg musi zostać wykonany w ciągu pierwszej doby, ponieważ po jej upływie trudniej będzie usunąć pigment oraz zwiększy się ryzyko pozostawienia blizn lub ran na skórze twarzy. Jeżeli rozjaśnienie nie nastąpi w ciągu pierwszych 24 godzin, to wówczas niezbędne jest odczekanie minimum 4-6 tygodni, aż rany po wykonanym makijażu się zabliźnią, a skóra dojdzie do siebie.
Rozjaśnianie makijażu permanentnego za pomocą lasera
W zabiegu rozjaśniania makijażu permanentnego wsparciem okazuje się nowoczesna technologia laserowa. Zabieg polega na przesyłaniu ultrakrótkich impulsów światła, które przenikają do głębi skóry. Dzięki temu rozjaśniany jest pigment wykorzystany przy zabiegu makijażu permanentnego, a skóra nie ulega uszkodzeniu. Bardzo dużą popularnością cieszą się zabiegi wykonywane za pomocą maści Ecri i profesjonalnego lasera Q-switch. Urządzenie w rękach profesjonalisty może zdziałać cuda. Zaprojektowano je w ten sposób, aby można było regulować długość fali. Dzięki temu specjalista medycy estetycznej może ustalić różny stopień rozjaśnienia makijażu, lub też zdecydować się na jego całkowite usunięcie. Często to jedyny ratunek dla osób, które są rozczarowane uzyskanym po podstawowym zabiegu efektem.
Zabieg z laserem Q-switch z powodzeniem może być wykonywany na:
- makijaż permanentny ust;
- makijaż permanentny brwi;
- makijaż permanentny oczu.
Zalety rozjaśniania makijażu permanentnego techniką Q-switch
Skorzystanie z lasera Q-switch niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim zabieg jest bezbolesny dla pacjentki i nie pozostawia na skórze twarzy blizn. Okres rekonwalescencji jest bardzo szybki, ponieważ ewentualny obrzęk znika już po 2-3 dniach. Sam zabieg nie wpływa także negatywnie na jakość życia pacjentki i wykonywane przez nią codzienne obowiązki. Laser Q-switch jest w stanie usunąć nawet intensywny makijaż permanentny, a sam zabieg nie trwa długo. Oferowany jest w renomowanych klinikach medycyny estetycznej.
-
Technologie2 lata ago
Dywan jedwabny na co dzień – wady i zalety
-
Uroda5 lat ago
Jaka biżuteria do koronkowej sukienki?
-
Sport2 lata ago
Zaczynamy przygodę z bronią czarnoprochową – kilka wskazówek
-
Biznes2 lata ago
Densytometr poligraficzny – do czego jest wykorzystywany?
-
Budownictwo2 lata ago
Jak działa bezpiecznik przepięciowy?
-
Sport4 lata ago
Po czym poznać prawdziwego skejta?
-
Biznes6 lat ago
Analiza na start nowego biznesu
-
Sport1 rok ago
Jakie elementy składają się na mundur wojskowy polowy?