Zdrowie
Modelowanie profilu wyłaniania – poznaj najlepsze metody dzięki zaawansowanemu szkoleniu implantoprotetycznemu!
Na efekt estetyczny odbudowy implantoprotetycznej wpływa wiele czynników: sposób wykonania uzupełnienia protetycznego, rodzaj materiału, z jakiego jest ono wykonane, oraz jakość, objętość i anatomia otaczających je tkanek miękkich. Istnieje kilka możliwości modelowania profilu wyłaniania z wykorzystaniem tymczasowych uzupełnień protetycznych. Mogą one być osadzone na ostatecznych łącznikach indywidualnych lub łącznikach tymczasowych i wykonywane zarówno bezpośrednio przy pacjencie, jak również w laboratorium protetycznym.
Protetyka to dziedzina stomatologii, która w połączeniu z implantologią, skupia się na uzupełnianiu braków uzębienia i rekonstrukcji uszkodzonych zębów. Do protetyki można zaliczyć również zabiegi mające na celu poprawienie kształtu oraz pozycji zębów. Protetyka ma zastosowanie u pacjentów niezależnie od wieku.
Zaawansowane szkolenie dla stomatologów
Szkolenie stomatologiczne „Protetyka zaawansowana i okluzja”, organizowane przez warszawskie centrum edukacyjne Dental Skills Institute, to propozycja dla stomatologów, którzy posiadają już doświadczenie implantologiczne. To też odpowiedź na rosnące potrzeby i wymagania pacjentów, którzy oczekują wykwalifikowanej, profesjonalnej opieki w gabinecie stomatologicznym. Taki kurs stomatologiczny trwa 2 dni i po jego ukończeniu lekarz otrzymuje 14 punktów edukacyjnych. Pierwszy dzień to wprowadzenie, czyli materiały, instrumenty i urządzenia w gabinecie implantoprotetycznym, komponenty protetyczne systemu MIS. Po zapoznaniu się z instrumentarium lekarze uczą się planowania leczenia implantoprotetycznego, a co za tym idzie zasad okluzji, analizy estetycznej, rekonstrukcji wysokości zwarcia, przygotowania ortodontycznego i tworzenia harmonogramu czasowego i finansowego leczenia. Istotą właściwej okluzji jest stworzenie relacji żuchwy w stosunku do szczęki i kontaktów zębowych tak, aby praca układu ruchowego narządu żucia była maksymalnie efektywna przy minimum wysiłku. W części teoretycznej znajduje się również temat rozległych uzupełnień protetycznych wspartych o wszczepy, w których skład wchodzą: uzupełnienia stałe, uzupełnienie ruchome, korony na implantach, uzupełnienia tymczasowe.
Aspekty praktyczne szkolenia
Dobre szkolenia stomatologiczne to również, a raczej przede wszystkim praktyka, dlatego też podczas warsztatowej części pierwszego dnia „Protetyki zaawansowanej i okluzji” uczestnicy przećwiczą, m.in.: zastosowanie łuku twarzowego, ustalanie wysokości zwarcia oraz relacji centralnej, wykonanie korony tymczasowej akrylowej metodą bezpośrednią, modelowanie profilu wyłaniania, wyciski indywidualnego profilu wyłaniania, wykonanie korony tymczasowej modelującej profil wyłaniania, a także indywidualizację transferu do profilu wyłaniania. Profil wyłaniania pracy protetycznej jest określany przez kąt wyłaniania łącznika, który z kolei zależy od średnicy i wysokości części przydziąsłowej ostatecznego łącznika.
Drugi dzień kursu protetycznego składa się z jeszcze większej ilości czasu poświęconego na praktyczne ćwiczenia. Lekarze poznają w praktyce różnice pomiędzy pracami przykręcanymi a cementowanymi. Jak w każdym zawodzie, tak w pracy dentysty mogą pojawiać się różnego rodzaju komplikacje, w dziedzinie protetyki mogą to być komplikacje zdarzające się podczas pobierania wycisków. Radzenia sobie z tego typu sytuacjami również uczą się uczestnicy podczas szkolenia. W dalszej części kursu poruszane będą zagadnienia związane z wyciskami w pracach mieszanych, łącznikami estetycznymi, czy cementowaniem. Na koniec, jeszcze przed dyskusją, lekarze poznają technologię CAD/CAM, dzięki której przećwiczą skanowanie, frezowanie. Dzięki technologii CAD/CAM możliwe jest wykonanie łącznika indywidualnego doskonale naśladującego wypracowany kształt tkanek miękkich.
Implantacja, szczególnie w strefie estetycznej niesie za sobą szereg wyzwań zarówno dla lekarza chirurga, jak i protetyka. Obecnie, korzystając np. z nowoczesnych technologii cyfrowego planowania chirurg implantolog jest w stanie precyzyjnie i przewidywalnie zaplanować i przeprowadzić zabieg chirurgiczny tak, aby uzyskać jak najlepsze warunki do przyszłej odbudowy protetycznej na implancie. Po zakończeniu procesu osteointegracji, czyli integracji wszczepionego implantu z kością pacjenta, lekarz protetyk przy pomocy uzupełnień tymczasowych może przystąpić do kształtowania tkanek miękkich w okolicy implantu w taki sposób, aby dostosować je do zębów sąsiednich i ukształtować odpowiedni profil wyłaniania przyszłej odbudowy protetycznej.
Inspirowane: Dsi-edu.com – szkolenia z periodontologii
-
Uroda3 lata ago
Czy da się rozjaśnić makijaż permanentny?
-
Technologie2 lata ago
Dywan jedwabny na co dzień – wady i zalety
-
Uroda5 lat ago
Jaka biżuteria do koronkowej sukienki?
-
Sport2 lata ago
Zaczynamy przygodę z bronią czarnoprochową – kilka wskazówek
-
Biznes2 lata ago
Densytometr poligraficzny – do czego jest wykorzystywany?
-
Budownictwo2 lata ago
Jak działa bezpiecznik przepięciowy?
-
Sport4 lata ago
Po czym poznać prawdziwego skejta?
-
Biznes6 lat ago
Analiza na start nowego biznesu