Budownictwo
Śruby szybkiego montażu – solidne i trwałe mocowania na różnych powierzchniach
Śruby szybkiego montażu to jeden z podstawowych elementów w każdej skrzynce z narzędziami, przydomowym warsztacie, a także przy wszelkich pracach w branży wykończeniowej. Świetnie sprawdzają się do mocowania lamp, półek wiszących, innych akcesoriów ściennych i listew przypodłogowych. Dlaczego warto wybierać śruby szybkiego montażu?
Jak działają śruby szybkiego montażu?
Śruby przeznaczone do szybkiego montażu dostępne są w wielu rozmiarach, które można dopasować do konkretnych potrzeb. Zawsze jednak wyglądają dosyć podobnie. Składają się z dwóch części: karbowanego, metalowego trzpienia, który zakończony jest płaskim łbem, a także dopasowanego do niego kołnierza, który wykonany jest z tworzywa sztucznego. Znajduje się na nim szereg nacięć i otworów, które ułatwiają dopasowanie się do każdego rodzaju podłoża.
Jak wybierać śruby pierwszego montażu?
Wybierając śruby szybkiego montażu, warto brać pod uwagę ich średnicę i długość. A to jest uzależnione zarówno od tego, co mamy do zamontowania, jak również od grubości ściany. Długość śruby ma wpływ na to, jaka jest ostateczna siła mocowania, a co za tym idzie – na ciężar, jaki ono udźwignie. Choć wydawałoby się, że im dłuższa śruba, tym lepiej, nie zawsze jest to możliwe. Trzeba bowiem pilnować, aby długość nie okazała się większa niż grubość ściany. Wtedy przebijemy ją bowiem na wylot. Drugi istotny parametr, czyli średnica śruby, wpływa na trwałość całego mocowania i chroni je przed wyrwaniem. Im jest większa, tym bardziej solidne i stabilne będzie wykonane za pomocą śruby mocowanie.
Montowanie dwóch części jednocześnie
Montaż śrub pierwszego montażu wymaga przygotowania otworów, dopasowanych pod względem długości i średnicy do wymiarów śrub. W gotowym otworze umieszcza się trzpień razem z kołnierzem – powinien wchodzić ciasno i z oporem. Jeśli jednak trzeba będzie wciskać całość na siłę, być może lepszym rozwiązaniem będzie nieco mniejsza śruba. Warto przy tym pamiętać, że obie części śruby, czyli kołnierz i trzpień należy mocować jednocześnie. Zdarzają się fachowcy, którzy rozdzielają obie części – najpierw wkładają kołnierz, a potem wkręcają do niego śrubę. Nie jest to jednak właściwe postępowanie, wręcz przeciwnie – po tym można poznać kiepskiego montera.
Zalety śrub szybkiego montażu
Największe korzyści płynące z zastosowania śrub szybkiego montażu to skrócony czas prac montażowych. Doskonale sprawdzają się więc nie tylko do prac wykończeniowych w domu, ale również wszędzie tam, gdzie montaż odbywa się seryjnie i w krótkim czasie trzeba wbić jak najwięcej śrub. Dużą zaletą jest również możliwość stosowania tego rozwiązania na różnych podłożach. Śruby szybkiego montażu przeznaczone są do mocowania w cegle, betonie, pustakach, piaskowcu, marmurze, kamieniu naturalnym i wszelkich innych powierzchniach.
-
Uroda3 lata ago
Czy da się rozjaśnić makijaż permanentny?
-
Technologie2 lata ago
Dywan jedwabny na co dzień – wady i zalety
-
Uroda5 lat ago
Jaka biżuteria do koronkowej sukienki?
-
Sport2 lata ago
Zaczynamy przygodę z bronią czarnoprochową – kilka wskazówek
-
Biznes2 lata ago
Densytometr poligraficzny – do czego jest wykorzystywany?
-
Budownictwo2 lata ago
Jak działa bezpiecznik przepięciowy?
-
Sport4 lata ago
Po czym poznać prawdziwego skejta?
-
Biznes6 lat ago
Analiza na start nowego biznesu